Krémová polévka ze česneku


Krémová polévka ze česneku je vynikající a zdravá volba pro každodenní stravování. Tato polévka je plná silného česnekového aroma a lahodného krémového závěru. Následující je jednoduchý recept, jak si připravit výtečnou krémovou polévku ze česneku:

Suroviny:
– 2 hlavy česneku
– 2 lžíce olivového oleje
– 1 cibule, nasekaná
– 3 brambory, oloupané a nakrájené na kostičky
– 500 ml zeleninového vývaru
– 250 ml smetany ke šlehání
– Sůl a pepř podle chuti
– Čerstvý petržel nebo kopr na ozdobení polévky

Postup:

1. Předehřejte troubu na 190 °C. Odřízněte asi 1 cm horní část hlav česneku tak, aby byly stopky odkryty. Obalte bezpečně hlavy ve fólii a pečte v troubě asi 30 minut, dokud česnek nezměkne. Poté je nechte vychladnout.

2. V hrnci zahřejte olivový olej a osmažte na něm nakrájenou cibuli, dokud nezezlátne. Přidejte nakrájené brambory a promíchejte je s cibulí. Podlijte zeleninovým vývarem a nechte vařit 15–20 minut, dokud se brambory nerozměknou.

3. Mezitím lze česnek vyjmout z fólie. Stiskněte jednotlivé stroužky česneku, aby se dostal dužnatý obsah ven. Nakrájejte stroužky česneku na menší kousky.

4. Přidejte polovinu smetany ke šlehání do hrnce s brambory a cibulí a promíchejte. Smetana přidá jemnou krémovost do polévky.

5. Přidejte česnek do polévky a vařte ještě asi 5 minut, aby se všechny složky spojily. Ochutnejte polévku a podle potřeby přidejte sůl a pepř.

6. Směs přelijte do mixéru nebo použijte tyčový mixér a rozmixujte vše do hladké a krémové konzistence. Případně můžete použít síto pro zbavení polévky větších kousků.

7. Přeneste polévku zpět do hrnce a zahřejte ji. Přidejte zbývající smetanu ke šlehání a míchejte, dokud krém nezačne opět vařit. Vařte asi 2–3 minuty, abyste polévku zahřáli dostatečně.

8. Hotovou polévku podávejte v miskách. Můžete ji ozdobit čerstvým nasekaným petrželem nebo koprem.

Tady to máte! Nyní si můžete vychutnat skvělou krémovou polévku ze česneku. Dobrou chuť!